A_Nemzeti_Filharmónikusok_rézfúvósai

A Nemzeti Filharmonikusok rézfúvósai koncerteztek iskolánkban.


A Symphonia AMI szervezésében koncertet adtak nálunk a Nemzeti Filharmonikusok rézfúvósai 2019. március 4-én. Árpi bácsi elmondása szerint Magyarország legjobb rézfúvósai látogattak el hozzánk: Molnár Zoltán és Skultéty Zsolt trombitán, Palatinusz Ferenc kürtön, Rózsa István tubán, Ujj Tibor harsonán játszott. Komoly zeneművek mellett (itt), játékos feladatok is voltak, a gyerekeknek kellett kitalálni, milyen állat szerepel a rajzfilmben, aminek a zenéjét megszólaltatták a művészek (itt)
Nagyon lelkesen kiabálták be a megfejtéseket: a kukac a Nagy ho-ho-ho-horgászból, dr Bubó, Maffia a macska a Mézga családból, a rózsaszín párduc stb.
Közben egy kis hangszerbemutatóra is sor került (itt)
Köszönjük a csodás élményt!

2019.03.04.

ozio_gallery_nano

Ugrás a lap tetejére